TDK Corporation CK45-E3AD222ZYGNA
Part No.:
CK45-E3AD222ZYGNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CK45-E3AD222ZYGNA.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 1KV RADIAL
Series:
CK45
Product Status:
Active
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
E
Operating Temperature:
-25°C ~ 105°C
Features:
High Voltage
Size / Dimension:
0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)