Same Sky (Formerly CUI Devices) CFM-9225BG68-240-438-20
Part No.:
CFM-9225BG68-240-438-20
Manufacturer:
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CFM-9225BG68-240-438-20.pdf
Description:
DC AXIAL FAN, 92 MM SQUARE, 25 M
Manufacturer:
Series:
CFM-92BG68
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
24VDC
Size / Dimension:
Square - 92mm L x 92mm H
Width:
25.00mm
Air Flow:
70.2 CFM (1.97m³/min)
Static Pressure:
0.370 in H2O (92.2 Pa)
Bearing Type:
Ball
Fan Type:
Tubeaxial
Features:
Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Noise:
43.8dB(A)
Power (Watts):
4.8 W
RPM:
4000 RPM
Termination:
3 Wire Leads
Ingress Protection:
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Operating Temperature:
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)