Same Sky (Formerly CUI Devices) CBM-7530BF-120-282-20
Part No.:
CBM-7530BF-120-282-20
Manufacturer:
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CBM-7530BF-120-282-20.pdf
Description:
DC BLOWER, 75.7 X 75.7 X 30 MM,
Shipping
Inventory:167
Manufacturer:
Series:
CBM-75BF
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
12VDC
Size / Dimension:
Square/Rounded - 75.7mm L x 75.7mm H
Width:
30.00mm
Air Flow:
6.6 CFM (0.185m³/min)
Static Pressure:
0.140 in H2O (34.9 Pa)
Bearing Type:
Ball
Fan Type:
Blower
Features:
Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Noise:
28.2dB(A)
Power (Watts):
0.84 W
RPM:
2000 RPM
Termination:
3 Wire Leads
Ingress Protection:
Operating Temperature:
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)