CBD-SALF3GT-SALRMGT-10IN.pdf
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Style | SMA to MMCX | MMCX to N-Type | SMA to MMCX | SMA to SMA | SMA to SMA |
| 1st Connector | SMA Jack | MMCX Plug, Right Angle | SMA Jack | SMA Plug | SMA Jack |
| 1st Contact Gender | Female | Female | Female | Male | Female |
| 2nd Contact Gender | Male | Female | Male | Male | Female |
| 2nd Connector Mounting Feature | - | - | - | - | Bulkhead - Front Side Nut |
| Length | 7.500" (190.50mm) | 7.000" (177.80mm) | 2.850" (72.39mm) | 8.000" (203.20mm) | 10.000" (254.00mm) |
| Cable Type | RG-316 | RG-316 | RG-316 | RG-316 | RG-316 |
| Cable Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Connector Impedance | - | 50 Ohms | - | - | - |
| Overall Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 6 GHz | 6 GHz | 6 GHz | 6 GHz | 6 GHz |
| Color | Copper | Copper | Copper | Copper | Copper |
| Features | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C |