CB1.13-2IPX4L-3IN-6O.pdf
| Image |  |
| Series | MHF® 4L | MHF® 4L | MHF® I | MHF® I | MHF® I |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| 1st Contact Gender | Female | Female | Female | Female | Female |
| 1st Connector Mounting Feature | - | - | - | - | - |
| 2nd Contact Gender | Female | Female | Female | Female | Female |
| 2nd Connector Mounting Feature | - | - | - | - | - |
| Length | 3.740" (95.00mm) | 7.087" (180.00mm) | 9.000" (228.60mm) | 11.811" (300.00mm) | 1.000" (25.40mm) |
| Cable Type | 1.13mm OD Coaxial Cable | 1.13mm OD Coaxial Cable | 1.37mm OD Coaxial Cable | 1.17mm OD LL Coaxial Cable | 1.13mm OD Coaxial Cable |
| Cable Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Connector Impedance | - | - | - | - | - |
| Overall Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 12 GHz | 12 GHz | 9 GHz | 9 GHz | 9 GHz |
| Color | Black | Black | Blue | Gray | Black |
| Features | Shielded | Shielded | Shielded | Low Loss Shielded | Shielded |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C |