CB0.81-2IPX4L-12IN-6O.pdf
| Image |  |
| Series | MHF® I | MHF® I | MHF® I | MHF® I | MHF® I |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| 1st Contact Gender | Female | Female | Female | Female | Female |
| 1st Connector Mounting Feature | - | - | - | - | - |
| 2nd Contact Gender | Female | Female | Female | Female | Female |
| 2nd Connector Mounting Feature | - | - | - | - | - |
| Length | 1.000" (25.40mm) | 1.000" (25.40mm) | 1.500" (38.10mm) | 1.500" (38.10mm) | 2.000" (50.80mm) |
| Cable Type | 0.81mm OD Coaxial Cable | 0.81mm OD Coaxial Cable | 0.81mm OD Coaxial Cable | 0.81mm OD Coaxial Cable | 0.81mm OD Coaxial Cable |
| Cable Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Connector Impedance | - | - | - | - | - |
| Overall Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 9 GHz | 9 GHz | 9 GHz | 9 GHz | 9 GHz |
| Color | White | White | White | White | White |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C |