BYVB32-200-M3/I.pdf
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Technology | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V | 150 V | 200 V | 50 V | 100 V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 18A | 18A | 18A | 18A | 18A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.15 V @ 20 A | 1.15 V @ 20 A | 1.15 V @ 20 A | 1.15 V @ 20 A | 1.15 V @ 20 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 25 ns | 25 ns | 25 ns | 25 ns | 25 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 100 V | 10 µA @ 150 V | 10 µA @ 200 V | 10 µA @ 50 V | 10 µA @ 100 V |