BN-LG20Y2R0MYB.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Package/Case | Disc 20mm | Disc 8mm | Disc 10mm | Disc 10mm | Disc 13mm |
| Packaging | Bag | Bag | Bag | Bag | Bag |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance in Ohms @ 25°C | 10 | 15 | 2 | 2.5 | 25 |
| Resistance Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| B Value Tolerance | - | - | - | - | - |
| B0/50 | - | - | - | - | - |
| B25/50 | - | - | - | - | - |
| B25/75 | - | - | - | - | - |
| Power - Max | 4.9 W | 2 W | 2.3 W | 2.3 W | 3.2 W |
| Length - Lead Wire | 0.94" (24.00mm) | 0.94" (24.00mm) | 0.94" (24.00mm) | 0.94" (24.00mm) | 0.94" (24.00mm) |