Abracon LLC ATX-H13-F-25.000MHZ-G50-T
Part No.:
ATX-H13-F-25.000MHZ-G50-T
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.ATX-H13-F-25.000MHZ-G50-T.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 25.0000MHZ CMOS
Series:
ATX-H13
Frequency:
25 MHz
Voltage - Supply:
1.68V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
5.5mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)