Abracon LLC ATX-H12-F-24.000MHZ-G100-T
Part No.:
ATX-H12-F-24.000MHZ-G100-T
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.ATX-H12-F-24.000MHZ-G100-T.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 24.0000MHZ CMOS
Series:
ATX-H12
Frequency:
24 MHz
Voltage - Supply:
1.68V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±10ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
5.5mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)