Abracon LLC ATX-H11-F-16.000MHZ-G50-T
Part No.:
ATX-H11-F-16.000MHZ-G50-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.ATX-H11-F-16.000MHZ-G50-T.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 16.0000MHZ CMOS
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ATX-H11
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
TCXO
Frequency:
16 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.68V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.8mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)