Abracon LLC ATXAIG-H13-F-16.000MHZ-F25-T3
Part No.:
ATXAIG-H13-F-16.000MHZ-F25-T3
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.ATXAIG-H13-F-16.000MHZ-F25-T3.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 25 MHZ CMOS SMD
Series:
ATXAIG-H13
Frequency:
16 MHz
Voltage - Supply:
1.68V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)