Abracon LLC ATXAIG-H11-F-10.000MHZ-F25-T3
Part No.:
ATXAIG-H11-F-10.000MHZ-F25-T3
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.ATXAIG-H11-F-10.000MHZ-F25-T3.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 12 MHZ CMOS SMD
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ATXAIG-H11
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
TCXO
Frequency:
10 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.68V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Ratings:
AEC-Q200
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)