Abracon LLC ASVMB-125.000MHZ-XY-T
Part No.:
ASVMB-125.000MHZ-XY-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.ASVMB-125.000MHZ-XY-T.pdf
Description:
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ASVMB, Pure Silicon™
Package/Case:
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
125 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±10ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
16mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)