Abracon LLC ASTXR-12-26.000MHZ-512545
Part No.:
ASTXR-12-26.000MHZ-512545
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.ASTXR-12-26.000MHZ-512545.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 26.0000MHZ SNWV
Series:
ASTXR
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Obsolete
Frequency:
26 MHz
Output:
Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±500ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
1.5mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)