Abracon LLC ASTX-H12-B-24.000MHZ-I25-T
Part No.:
ASTX-H12-B-24.000MHZ-I25-T
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.ASTX-H12-B-24.000MHZ-I25-T.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 24.0000MHZ HCMOS
Series:
ASTX-H12
Product Status:
Active
Type:
TCXO
Frequency:
24 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
5.5mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.037" (0.95mm)