Abracon LLC ASTX-13-C-48.000MHZ-I15-T4
Part No.:
ASTX-13-C-48.000MHZ-I15-T4
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.ASTX-13-C-48.000MHZ-I15-T4.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 48MHZ 1.8V CLP SNW
Series:
ASTX-13
Product Status:
Obsolete
Type:
VCTCXO
Frequency:
48 MHz
Function:
Output:
Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±1.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)