Abracon LLC ASTMUPLPE-125.000MHZ-LJ-E
Part No.:
ASTMUPLPE-125.000MHZ-LJ-E
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.ASTMUPLPE-125.000MHZ-LJ-E.pdf
Description:
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
Frequency:
125 MHz
Voltage - Supply:
2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
69mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
1. How to order ASTMUPLPE-125.000MHZ-LJ-E on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the ASTMUPLPE-125.000MHZ-LJ-E price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ASTMUPLPE-125.000MHZ-LJ-E?
Manufacturer Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC
Series ASTMUPLP ASTMUPLP ASTMUPLP ASTMUPLP ASTMUPLP
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Base Resonator MEMS MEMS MEMS MEMS MEMS
Type XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 156.25 MHz 100 MHz 125 MHz 156.25 MHz 125 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable
Output LVPECL LVDS LVDS LVDS LVPECL
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V 2.25V ~ 3.63V 2.25V ~ 3.63V 2.25V ~ 3.63V 2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability ±20ppm ±10ppm ±10ppm ±10ppm ±20ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 69mA 55mA 55mA 55mA 69mA
Ratings - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) 0.031" (0.80mm) 0.031" (0.80mm) 0.031" (0.80mm) 0.031" (0.80mm)