Abracon LLC ASTMUPLPE-100.000MHZ-LJ-E
Part No.:
ASTMUPLPE-100.000MHZ-LJ-E
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.ASTMUPLPE-100.000MHZ-LJ-E.pdf
Description:
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ASTMUPLP
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
100 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
69mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)