Abracon LLC ABM11W-27.0000MHZ-8-K1Z-T3
Part No.:
ABM11W-27.0000MHZ-8-K1Z-T3
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.ABM11W-27.0000MHZ-8-K1Z-T3.pdf
Description:
CRYSTAL 27.0000MHZ 8PF SMD
Frequency:
27 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)