ABM10-16.000MHZ-12-R80-3-D30-T.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 12 MHz | 12 MHz | 16 MHz | 16 MHz | 32 MHz |
| Frequency Stability | ±10ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±30ppm | ±30ppm |
| Frequency Tolerance | ±10ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±20ppm | ±20ppm |
| Load Capacitance | 8pF | 10pF | 10pF | 10pF | 10pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 125 Ohms | 150 Ohms | 80 Ohms | 150 Ohms | 70 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| Ratings | - | AEC-Q200 | AEC-Q200 | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) | 0.026" (0.65mm) | 0.026" (0.65mm) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) |