Abracon LLC ABLSG-8.000MHZ-20-R60-K4Q-T
Part No.:
ABLSG-8.000MHZ-20-R60-K4Q-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US - 3 Lead
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.ABLSG-8.000MHZ-20-R60-K4Q-T.pdf
Description:
CRYSTAL 8.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ABLSG
Package/Case:
HC-49/US - 3 Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
8 MHz
Frequency Stability:
±100ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.165" (4.20mm)