AB-FH01240-19712-8A1-12S.pdf
| Image |  |
| Series | AB-FC | AB-FC | AB-FC | AB-FA | AB-FA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Bag | Bag | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | LED Module | LED Module | LED Module | LED Module | LED Module |
| CCT (K) | - | - | - | 3000K | 5000K |
| Current - Test | 840mA Red, 840mA Green, 840mA Blue | 840mA | 420mA | 660mA | 660mA |
| Temperature - Test | 25°C | - | - | 25°C | 25°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 24V | 12V | 24V | 12V | 12V |
| Current - Max | - | - | - | - | - |
| CRI (Color Rendering Index) | - | - | - | 80 | 80 |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Features | IP65 | IP65 | IP65 | IP20 | IP20 |
| Size / Dimension | 5000.00mm L x 10.00mm W (100.00mm L per Segment) | 5000.00mm L x 10.00mm W | 5000.00mm L x 10.00mm W | 5000.00mm L x 8.00mm W (25.00mm L per Segment) | 5000.00mm L x 8.00mm W (25.00mm L per Segment) |
| Height | 2.50mm | 2.50mm | 2.50mm | 1.60mm | 1.60mm |