| Length | 5.71" (145.0mm) | 11.22" (285.0mm) | 11.22" (285.0mm) | 16.93" (430.0mm) | 22.44" (570.0mm) |
| Profile (W x H) | 1.10" x 0.83" (28.0mm x 21.0mm) | 1.10" x 0.83" (28.0mm x 21.0mm) | 1.10" x 0.83" (28.0mm x 21.0mm) | 1.10" x 0.83" (28.0mm x 21.0mm) | 1.10" x 0.83" (28.0mm x 21.0mm) |
| Power - Rated | - | - | - | - | - |
| Voltage - Supply | 12 ~ 30VDC | 12 ~ 30VDC | 12 ~ 30VDC | 12 ~ 30VDC | 12 ~ 30VDC |
| Housing Material | Aluminum (Al) | Aluminum (Al) | Aluminum (Al) | Aluminum (Al) | Aluminum (Al) |
| Rated Life | 75,000 Hours | 75,000 Hours | 75,000 Hours | 75,000 Hours | 75,000 Hours |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C | -40°C ~ 70°C | -40°C ~ 70°C | -40°C ~ 70°C | -40°C ~ 70°C |