VUWG-L10-P53C-M7.pdf
| Image |  |
| Series | VUWG | VUWG | VUWG | VUWG | VUWG |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Control Valve | Control Valve | Control Valve | Control Valve | Control Valve |
| Function | 5/2 | 5/2 | 5/2 | 5/2 | 5/2 |
| Actuator Type | - | - | - | - | - |
| Operating Pressure | 36 ~ 145 PSI (2.5 ~ 10 bar) | 36 ~ 145 PSI (2.5 ~ 10 bar) | -13.05 ~ 116 PSI (-0.9 ~ 8 bar) | -13.05 ~ 116 PSI (-0.9 ~ 8 bar) | 36 ~ 145 PSI (2.5 ~ 10 bar) |