| Protection | Finger/Hand | - | Finger | Finger | Finger |
| Detection Capability | 20mm | - | 14mm | 14mm | 14mm |
| Protective Height | 360mm | - | 280mm | 320mm | 360mm |
| Number of Beams | 36 | - | 28 | 32 | 36 |
| Beam Pitch | 10mm | - | 10mm | 10mm | 10mm |
| Operating Range | 0.3m ~ 20.0m | - | 0.3m ~ 7.0m | 0.3m ~ 7.0m | 0.3m ~ 7.0m |
| Features | - | - | - | - | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 55°C | -10°C ~ 55°C | -10°C ~ 55°C | -10°C ~ 55°C | -10°C ~ 55°C |