| Protection | Finger | Finger | Finger | Finger | Finger |
| Detection Capability | 14mm | 14mm | 14mm | 14mm | 14mm |
| Protective Height | 280mm | 320mm | 360mm | 400mm | 440mm |
| Number of Beams | 28 | 32 | 36 | 40 | 44 |
| Beam Pitch | 10mm | 10mm | 10mm | 10mm | 10mm |
| Operating Range | 0.3m ~ 7.0m | 0.3m ~ 7.0m | 0.3m ~ 7.0m | 0.3m ~ 7.0m | 0.3m ~ 7.0m |
| Features | - | - | - | - | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 55°C | -10°C ~ 55°C | -10°C ~ 55°C | -10°C ~ 55°C | -10°C ~ 55°C |