| Image |  |
| Series | MSF4800 | MSF4800 | MSF4800 | MSF4800 | MSF4800 |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Protection | - | - | - | Finger | Finger |
| Detection Capability | - | - | - | 14mm | 14mm |
| Protective Height | - | - | - | 280mm | 320mm |
| Number of Beams | - | - | - | 28 | 32 |
| Beam Pitch | - | - | - | 10mm | 10mm |
| Operating Range | - | - | - | 0.3m ~ 7.0m | 0.3m ~ 7.0m |
| Features | - | - | - | - | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 55°C | -10°C ~ 55°C | -10°C ~ 55°C | -10°C ~ 55°C | -10°C ~ 55°C |