Omron Automation and Safety MSF4800A-14-1800-10X-10R-P
Part No.:
MSF4800A-14-1800-10X-10R-P
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Light Curtains
Package:
Description:
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Series:
MSF4800
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Protection:
Finger
Detection Capability:
14mm
Protective Height:
1800mm
Number of Beams:
180
Beam Pitch:
10mm
Operating Range:
0.3m ~ 7.0m
Features:
Ingress Protection:
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature:
-10°C ~ 55°C