Omron Automation and Safety MS4800S-30-0320-10X-10R-RM2A
Part No.:
MS4800S-30-0320-10X-10R-RM2A
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MS4800S-30-0320-10X-10R-RM2A.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN HAND/ARM 30MM
Protection:
Hand/Arm
Detection Capability:
30mm
Protective Height:
320mm
Number of Beams:
16
Beam Pitch:
20mm
Operating Range:
0.3m ~ 20.0m
Features:
Blanking
Operating Temperature:
-10°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC