Omron Automation and Safety MS4800B-30-0760-10X-10R-RMX
Part No.:
MS4800B-30-0760-10X-10R-RMX
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MS4800B-30-0760-10X-10R-RMX.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN HAND/ARM 30MM
Series:
MS4800
Protection:
Hand/Arm
Detection Capability:
30mm
Protective Height:
760mm
Number of Beams:
38
Beam Pitch:
20mm
Operating Range:
0.3m ~ 20.0m
Features:
Ingress Protection:
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature:
-10°C ~ 55°C