Omron Automation and Safety MS4800B-20-0400-Q2-15X-30R
Part No.:
MS4800B-20-0400-Q2-15X-30R
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MS4800B-20-0400-Q2-15X-30R.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN FINGER/HAND 20MM
Protection:
Finger/Hand
Detection Capability:
20mm
Protective Height:
400mm
Number of Beams:
40
Beam Pitch:
10mm
Operating Range:
0.3m ~ 20.0m
Operating Temperature:
-10°C ~ 55°C