Omron Automation and Safety MS4800B-14-0360-10X-10R-RM3
Part No.:
MS4800B-14-0360-10X-10R-RM3
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MS4800B-14-0360-10X-10R-RM3.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
Series:
MS4800
Protection:
Finger
Detection Capability:
14mm
Protective Height:
360mm
Number of Beams:
36
Beam Pitch:
10mm
Operating Range:
0.3m ~ 7.0m
Features:
Ingress Protection:
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature:
-10°C ~ 55°C