Omron Automation and Safety MS4800A-30-1240-10X-10R-RM1
Part No.:
MS4800A-30-1240-10X-10R-RM1
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Light Curtains
Package:
Description:
SAFETY LIGHT CURTAIN
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Protection:
Detection Capability:
Protective Height:
Number of Beams:
Beam Pitch:
Operating Range:
Features:
Ingress Protection:
Operating Temperature:
Voltage - Supply:
1. How to order MS4800A-30-1240-10X-10R-RM1 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MS4800A-30-1240-10X-10R-RM1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MS4800A-30-1240-10X-10R-RM1?
Series MS4800 MS4800 MS4800 MS4800 MS4800
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Protection Finger Finger Finger Finger Finger
Detection Capability 14mm 14mm 14mm 14mm 14mm
Protective Height 280mm 320mm 360mm 400mm 440mm
Number of Beams 28 32 36 40 44
Beam Pitch 10mm 10mm 10mm 10mm 10mm
Operating Range 0.3m ~ 7.0m 0.3m ~ 7.0m 0.3m ~ 7.0m 0.3m ~ 7.0m 0.3m ~ 7.0m
Features - - - - -
Operating Temperature -10°C ~ 55°C -10°C ~ 55°C -10°C ~ 55°C -10°C ~ 55°C -10°C ~ 55°C
Voltage - Supply - - - - -
  • MS4800A-30-1240-10X-10R-RM1
  • MS4800A-30-1240-10X-10R-RM1 PDF
  • MS4800A-30-1240-10X-10R-RM1 Datasheet
  • MS4800A-30-1240-10X-10R-RM1 Specifications
  • MS4800A-30-1240-10X-10R-RM1 Images
  • Buy MS4800A-30-1240-10X-10R-RM1
  • MS4800A-30-1240-10X-10R-RM1 Price
  • MS4800A-30-1240-10X-10R-RM1 Distributor
  • MS4800A-30-1240-10X-10R-RM1 Supplier
  • MS4800A-30-1240-10X-10R-RM1 Wholesale
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)