DSNU-S-20-80-PPS-A-MX.pdf
| Image |  |
| Series | DSNU | DSNU | DSNU | DSNU | DSNU |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Linear Actuator | Linear Actuator | Linear Actuator | Linear Actuator | Linear Actuator |
| Stroke Length | 0.984" (25.00mm) | 0.394" (10.00mm) | 0.984" (25.00mm) | 3.150" (80.00mm) | 3.937" (100.00mm) |
| Operation | Double Acting | Double Acting | Double Acting | Double Acting | Double Acting |
| Operating Pressure | 11.6 ~ 145 PSI (0.8 ~ 10 bar) | 11.6 ~ 145 PSI (0.8 ~ 10 bar) | 11.6 ~ 145 PSI (0.8 ~ 10 bar) | 11.6 ~ 145 PSI (0.8 ~ 10 bar) | 11.6 ~ 145 PSI (0.8 ~ 10 bar) |
| Connection Method | M5 | M5 | G1/8 | M5 | M5 |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C | -20°C ~ 80°C | -20°C ~ 80°C | -20°C ~ 80°C | -20°C ~ 80°C |