DSL-25-80-270-P-A-S20-KF-B.pdf
| Stroke Length | 0.984" (25.00mm) | 1.575" (40.00mm) | 1.969" (50.00mm) | 3.150" (80.00mm) | 0.984" (25.00mm) |
| Operation | Double Acting | Double Acting | Double Acting | Double Acting | Double Acting |
| Operating Pressure | 36.3 ~ 116 PSI (2.5 ~ 8 bar) | 36.3 ~ 116 PSI (2.5 ~ 8 bar) | 36.3 ~ 116 PSI (2.5 ~ 8 bar) | 36.3 ~ 116 PSI (2.5 ~ 8 bar) | 36.3 ~ 116 PSI (2.5 ~ 8 bar) |
| Shaft Detail | - | - | - | - | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C | -10°C ~ 60°C | -10°C ~ 60°C | -10°C ~ 60°C | -10°C ~ 60°C |