DSL-16-25-270-CC-A-S20-KF-B.pdf
| Image |  |
| Series | DSL | DSL | DSL | DSL | DSL |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Rotary Actuator | Rotary Actuator | Rotary Actuator | Rotary Actuator | Rotary Actuator |
| Construction | Vane Cylinder | Vane Cylinder | Vane Cylinder | Vane Cylinder | Vane Cylinder |
| Stroke Length | 0.984" (25.00mm) | 1.575" (40.00mm) | 1.969" (50.00mm) | 3.150" (80.00mm) | 0.984" (25.00mm) |
| Operation | Double Acting | Double Acting | Double Acting | Double Acting | Double Acting |
| Operating Pressure | 36.3 ~ 116 PSI (2.5 ~ 8 bar) | 36.3 ~ 116 PSI (2.5 ~ 8 bar) | 36.3 ~ 116 PSI (2.5 ~ 8 bar) | 36.3 ~ 116 PSI (2.5 ~ 8 bar) | 36.3 ~ 116 PSI (2.5 ~ 8 bar) |
| Connection Method | M5 | M5 | M5 | M5 | M5 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Shaft Detail | - | - | - | - | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C | -10°C ~ 60°C | -10°C ~ 60°C | -10°C ~ 60°C | -10°C ~ 60°C |