CRDSNU-B-32-50-PPS-A-MG-A1.pdf
| Image |  |
| Series | CRDSNU | CRDSNU | CRDSNU | CRDSNU | CRDSNU |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Linear Actuator | Linear Actuator | Linear Actuator | Linear Actuator | Linear Actuator |
| Stroke Length | 0.394" (10.00mm) | 0.984" (25.00mm) | 1.575" (40.00mm) | 1.969" (50.00mm) | 3.150" (80.00mm) |
| Operation | Double Acting | Double Acting | Double Acting | Double Acting | Double Acting |
| Operating Pressure | 14.5 ~ 145 PSI (1 ~ 10 bar) | 14.5 ~ 145 PSI (1 ~ 10 bar) | 14.5 ~ 145 PSI (1 ~ 10 bar) | 14.5 ~ 145 PSI (1 ~ 10 bar) | 14.5 ~ 145 PSI (1 ~ 10 bar) |
| Connection Method | M5 | M5 | M5 | M5 | M5 |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C | -20°C ~ 80°C | -20°C ~ 80°C | -20°C ~ 80°C | -20°C ~ 80°C |