Festo Corporation ADVULQ-32-50-A-P-A
Part No.:
ADVULQ-32-50-A-P-A
Manufacturer:
Festo Corporation
Category:
Actuators/Cylinders
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.ADVULQ-32-50-A-P-A.pdf
Description:
COMPACT CYLINDER
Manufacturer:
Festo Corporation
Series:
ADVULQ
Packaging:
Bulk
Product Status:
Last Time Buy
Type:
Linear Actuator
Construction:
Compact Cylinder
Stroke Length:
1.969" (50.00mm)
Operation:
Double Acting
Operating Pressure:
14.5 ~ 145 PSI (1 ~ 10 bar)
Connection Method:
G1/8
Features:
ISO Standardized
Shaft Detail:
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C