ULTRAVOLT / Advanced Energy 60C24-P60-I5-AQ-DAR
Part No.:
60C24-P60-I5-AQ-DAR
Voltage - Input (Min):
23V
Voltage - Input (Max):
30V
Voltage - Output 1:
0 ~ 60000V
Current - Output (Max):
1mA
Power (Watts):
60 W
Features:
Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature:
-40°C ~ 65°C