ULTRAVOLT / Advanced Energy 50C24-N60-I10-AD-WS-Z11
Part No.:
50C24-N60-I10-AD-WS-Z11
Manufacturer:
ULTRAVOLT / Advanced Energy
Category:
DC DC Converters
Package:
Description:
HPC-SERIES DC TO HVDC CONVERTER,
Manufacturer:
ULTRAVOLT / Advanced Energy
Series:
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Number of Outputs:
Voltage - Input (Min):
Voltage - Input (Max):
Voltage - Output 1:
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
Power (Watts):
Voltage - Isolation:
Applications:
Features:
Operating Temperature:
Efficiency:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order 50C24-N60-I10-AD-WS-Z11 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 50C24-N60-I10-AD-WS-Z11 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 50C24-N60-I10-AD-WS-Z11?
Series Ultravolt® 50C * * Ultravolt® 50C Ultravolt® 50C
Package/Case Module - - Module Module
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Number of Outputs 1 - - 1 1
Voltage - Input (Min) 23V - - 23V 23V
Voltage - Input (Max) 30V - - 30V 30V
Voltage - Output 1 0 ~ 50000V - - 0 ~ 50000V 0 ~ 50000V
Voltage - Output 2 - - - - -
Voltage - Output 3 - - - - -
Voltage - Output 4 - - - - -
Current - Output (Max) 1.2mA - - 1.2mA 1.2mA
Power (Watts) 60 W - - 60 W 60 W
Voltage - Isolation - - - - -
Applications ITE (Commercial) - - ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Operating Temperature -40°C ~ 65°C - - -40°C ~ 65°C -40°C ~ 65°C