ULTRAVOLT / Advanced Energy 50C24-N250-I5-AD-WS-DA-H
Part No.:
50C24-N250-I5-AD-WS-DA-H
Voltage - Input (Min):
23V
Voltage - Input (Max):
30V
Voltage - Output 1:
0 ~ 50000V
Current - Output (Max):
5mA
Power (Watts):
250 W
Features:
Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off
Operating Temperature:
-40°C ~ 65°C