E-T-A 3120-N523-P7T1-W12FY4-10A
Part No.:
3120-N523-P7T1-W12FY4-10A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.3120-N523-P7T1-W12FY4-10A.pdf
Description:
MIN ORD QTY 10. THE 3120-N THERM
Manufacturer:
E-T-A
Series:
3120-N
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount, Snap-In
Breaker Type:
Thermal Magnetic
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
240 V
Voltage Rating - DC:
50 V
Actuator Type:
Rocker
Number of Poles:
2
Illumination:
White
Illumination Voltage (Nominal):
230V