ULTRAVOLT / Advanced Energy 30C24-N125-I10-AQ-H
Part No.:
30C24-N125-I10-AQ-H
Package:
Module
Description:
DC/DC CONVERTER
Series:
Ultravolt® 30C
Package/Case:
Module
Type:
High Voltage - Non-Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
23V
Voltage - Input (Max):
30V
Voltage - Output 1:
0 ~ 30000V
Current - Output (Max):
4.17mA
Power (Watts):
125 W
Voltage - Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off
Operating Temperature:
-40°C ~ 65°C