ULTRAVOLT / Advanced Energy 30C24-N125-H
Part No.:
30C24-N125-H
Manufacturer:
ULTRAVOLT / Advanced Energy
Category:
DC DC Converters
Package:
Module
Description:
DC/DC CONVERTER
Manufacturer:
ULTRAVOLT / Advanced Energy
Series:
Ultravolt® 30C
Package/Case:
Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
High Voltage - Non-Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
23V
Voltage - Input (Max):
30V
Voltage - Output 1:
0 ~ 30000V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
4.17mA
Power (Watts):
125 W
Voltage - Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off
Operating Temperature:
-40°C ~ 65°C