ULTRAVOLT / Advanced Energy 20C24-N60-I5-AQ-H-Z11
Part No.:
20C24-N60-I5-AQ-H-Z11
Description:
HPC-SERIES DC TO HVDC CONVERTER,
Operating Temperature:
Efficiency:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order 20C24-N60-I5-AQ-H-Z11 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 20C24-N60-I5-AQ-H-Z11 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 20C24-N60-I5-AQ-H-Z11?
Series C C * Ultravolt® 20C Ultravolt® 20C
Package/Case - - - Module Module
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Number of Outputs 1 1 - 1 1
Voltage - Input (Min) 23V 23V - 23V 23V
Voltage - Input (Max) 30V 30V - 30V 30V
Voltage - Output 1 0 ~ 20000V 0 ~ 20000V - 0 ~ 20000V 0 ~ 20000V
Voltage - Output 4 - - - - -
Current - Output (Max) 3mA 3mA - 3mA 3mA
Power (Watts) 60 W 60 W - 60 W 60 W
Voltage - Isolation - - - - -
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) - ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Operating Temperature -40°C ~ 65°C -40°C ~ 65°C - -40°C ~ 65°C -40°C ~ 65°C