202K142-25/225-CS-1858-0.pdf
| Image | |||||
| Series | Thermofit 202K1 | Thermofit 202K1 | Thermofit 202K1 | Thermofit 202K1 | Thermofit 202K1 |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Boot | Boot | Boot | Boot | Boot |
| Shell Size - Insert | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 |
| Color | Black | Black | Black | Black | Black |
| Large Diameter Supplied | 1.220" (30.99mm) | 1.220" (30.99mm) | 1.220" (30.99mm) | 1.220" (30.99mm) | 1.220" (30.99mm) |
| Large Diameter Recovered | 0.710" (18.03mm) | 0.710" (18.03mm) | 0.710" (18.03mm) | 0.710" (18.03mm) | 0.710" (18.03mm) |
| Small Diameter Supplied | 1.220" (30.99mm) | 1.220" (30.99mm) | 0.710" (18.03mm) | 1.220" (30.99mm) | 1.220" (30.99mm) |
| Small Diameter Recovered | 0.280" (7.11mm) | 0.280" (7.11mm) | 0.280" (7.11mm) | 0.280" (7.11mm) | 0.280" (7.11mm) |
| Large Recovered Length | 1.380" (35.05mm) | 1.380" (35.05mm) | 1.380" (35.05mm) | 0.591" (15.01mm) | 1.380" (35.05mm) |
| Small Recovered Length | 0.984" (24.99mm) | 0.984" (24.99mm) | 0.984" (24.99mm) | 0.670" (17.02mm) | 0.984" (24.99mm) |
| Total Length Supplied | - | - | - | - | - |
| Total Length Recovered | 2.640" (67.06mm) | 2.640" (67.06mm) | 2.640" (67.06mm) | 1.850" (46.99mm) | 2.640" (67.06mm) |