1/8C24-N250-I10-H-Z11.pdf
| Image |  |
| Series | FL | UltraVolt® A | UltraVolt® 15A | UltraVolt® 10A | A |
| Package/Case | 28-DIP Module | 11-DIP Module | Module | Module | Module |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Number of Outputs | 3 | 1 | 2 | 1 | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 10.8V | 11V | 11V | 11V | 23V |
| Voltage - Input (Max) | 16V | 16V | 16V | 16V | 30V |
| Voltage - Output 1 | 12V | 62V | 15000V | 10000V | 0 ~ 15000V |
| Voltage - Output 2 | -15V | - | - | - | - |
| Voltage - Output 3 | 5.6V | - | - | - | - |
| Voltage - Output 4 | - | - | - | - | - |
| Current - Output (Max) | 1A, 10mA, 10mA | 64mA | 260µA | 400µA | 1mA |
| Power (Watts) | 12 W | 15 W | 4 W | 4 W | 15 W |
| Voltage - Isolation | 15 kV | - | - | - | - |
| Features | - | - | Adjustable Output, Remote On/Off | - | Adjustable Output, Remote On/Off |
| Operating Temperature | -20°C ~ 55°C | -40°C ~ 65°C | -40°C ~ 65°C | -40°C ~ 65°C | -40°C ~ 65°C |