Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1.5SMC10CAHM3/I
Part No.:
1.5SMC10CAHM3/I
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.1.5SMC10CAHM3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 8.55VWM 14.5VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8.55V
Voltage - Breakdown (Min):
9.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
103A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)