Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1.5SMC100CAHM3/H
Part No.:
1.5SMC100CAHM3/H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.1.5SMC100CAHM3/H.pdf
Description:
TVS DIODE 85.5VWM 137VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
85.5V
Voltage - Breakdown (Min):
95V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.9A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)